99.99 Tellurium метал Те прав Цена

Краток опис:

Product Description  Tellurium powder goods name :tellurium powder content of tellurium powder :99.95%–99.99% package of tellurium powder:as your request delivery time of  tellurium powder: depends on the quantity, normally within 7 working days.   We are specializing in producing kinds of metal powder.We can produce tellurium powder according to customer’s requirements. Specification: Product Tellurium ingot Purity grade Te≥99.8% B&D No. Te-1 Partial ...


детали за производот

Тагови производ

Опис на производот

 Tellurium во прав

стоки име: tellurium прав
содржината на tellurium прав: 99,95% -99,99%
пакет на tellurium прав: како вашето барање
време на испорака од tellurium прав: зависи од количината, обично во рок од 7 работни дена.

 

Ние сме специјализирани во производство видови на метал powder.We може да произведе tellurium прав според барања на клиентите.

спецификација:

производ

Tellurium ingot

чистота одделение

Te≥99.8%

B & D No.

Те-1

делумно големина

200mesh

Нечистотија content≤ (%)

Cu 

0.003

Pb

0.004

Ал

0.003

Bi

0,002

Фе

0.007

na

0.006

Си 

0.09

S

0.005

mg

0,002

Se

0.005

како

0.001

   

Примена на tellurium прав:

најчесто се користи за полупроводнички уреди, легура, хемиски суровини и леано железо, гума, стакло, и други индустриски адитиви.

сертификат :

5

Што може да се обезбеди :

34


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи