Ние секогаш се придржуваат до

Напредни материјали, подобар живот

Сега, ние, главно, се занимаваат со ретки земјата материјали, нано материјали, OLED материјали и други напредни материјали.

кои сме ние

SHANGHAI XINGLU хемиска технологија CO., LTD.

Шангај Xinglu Хемиска технологија копродукции, Ltd е лоцирана во економски центар-Шангај. Ние секогаш се придржуваат до "напредни материјали, подобар живот" и на Комитетот за истражување и развој на технологија, за да стане се користи во секојдневниот живот на луѓето се да се направи нашиот живот повеќе подобро.

Сега, ние, главно, се занимаваат со ретки земјата материјали, нано материјали, господар легури, и други напредни материјали. Овие напредни материјали се користат во хемијата, медицината, биологијата, OLED екран, OLED светлина, заштита на животната средина, нова енергија, итн

На моменти, имаме две фабрики за производство во провинцијата Шандонг. Таа опфаќа површина од 30.000 квадратни метри, и има работници повеќе од 100 лица, од кои 10 лица се високи инженери. Имаме воспоставено производствена линија погоден за истражување, пилот тестирање, и масовно производство, а исто така воспостави две лаборатории, и еден центар за тестирање. Ние тест секој дел од производот пред породувањето да бидете сигурни дека ние се обезбеди добар квалитет на производи на нашите клиенти.

Го поздравуваме клиенти од целиот свет да ја посетите нашата фабрика и да се воспостави добра соработка заедно!